• 1402/12/02 - 09:20
  • - تعداد بازدید : 73
  • - تعداد بازدیدکننده: 73
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون بهداشت وزارت بهداشت:

27 میلیون نفر تحت پوشش طرح سلامت خانواده قرار دارند

معاون بهداشت وزارت بهداشت از تحت پوشش قرار گرفتن 27 میلیون نفر در طرح سلامت خانواده خبر داد و گفت: خوشبختانه در دولت سیزدهم اتفاق خوبی در کشور ما رقم خورد و با تاکیدات مقام معظم رهبری و همراهی رئیس جمهور، وزارت بهداشت توانست در راستای اهداف سازمان بهداشت جهانی و تاکید این سازمان به موضوع پوشش همگانی جمعیت، برنامه های مهم و تاثیر گذاری را اجرا کند.

به گزارش خبرنگار وبدا، دکتر حسین فرشیدی، در جلسه وبیناری با سفرای کشورهای دعوت شده به نخستین همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت با برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع که عصر امروز (دوشنبه) 30 بهمن برگزار شد، انجام قدامات سلامت محور در کشور بدون تعهد دولت را بی نتیجه عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تعهد دولت برای انجام اقدامات سلامت محور وجود دارد و همچنین فعالیت 20 هزار عضو هیات علمی، 67 دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی، سرمایه های بزرگی در کشور محسوب می شوند.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: همایش بین المللی پوشش همگانی سلامت با برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع که 15 و 16 اسفند برگزار خواهد شد به دنبال اجرای موفق طرح سلامت خانواده و نظام ارجاع در کشور است.
 
دکتر فرشیدی بیان داشت: حدود 9 ماه از اجرای برنامه سلامت خانواده و نظام ارجاع گذشته است ودر حال حاضر  جمعیت شهری و در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت، 27 میلیون نفر تحت پوشش این طرح قرار گرفته اند.
 
معاون بهداشت در پایان با تاکید بر اهمیت دیپلماسی سلامت گفت: امروزه دیپلماسی سلامت و در تبادل نظر و گفتگوی کشور ها در پیشگیری و کاهش بیماری ها بسیار موثراست.
  • گروه خبری : گروه های محتوا
  • کد خبر : 10697
کلمات کلیدی
حسن زارعیان
خبرنگار

حسن زارعیان

آخرین اخبار

عبارت خود را درج و جهت جستجو کلید

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس: